| AndreeaEla a întrebat:

Buna!
Anul viitor (2015) vreau sa merg la mare in Grecia. Imi puteti recomanda cea mai frumoasa statiune de acolo cu apa curata, nisip fin si cu obiective turistice in jur
Multumesc! :*

P.S.: Stiti ceva de Halkidiki? Ati fost acolo? Impresii va rog

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu există „cea mai frumoasă stațiune" în Grecia; în fiecare zonă e cel puțin una, plus sute de insule!
Unde am fost eu și recomand călduros:
- Parga;
- Siviri (în Halkidiki - care e departe de a fi o simplă plajă!);
- Agios Nikitas (Lefkada).
http://amfostacolo.ro/......presii.php

| AsTheLove a răspuns:

Buna AndreeaEla,

Cele mai frumoase statiuni din Grecia ar fi:
-Thassos
-Creta
-Zakhintos

Sper ca te-am ajutat.Halkidiki este mai mult o plaja, in zona sunt putine hotele.

| marinageorgiana14 a răspuns:

Du-te in Corfu, varmiu sta acolo si a zis ca e superb https://www.youtube.com/watch?v=3X-E5KJEawg

| CuriozitateaIntruchipata a răspuns:

Te rog sa incerci cu toata increderea Riviera Olimpului, nu o sa regreti!