| iulia19 a întrebat:

as dori sa stiu ce joburi poti avea dp ce termini fc de geografie si turism....si daca cineva a terminat aceasta facultate sa'mi dea cateva informatii....ms frumosbig grin

5 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Depinde si de specialitatea pe care o alegi.
Ca absolvent de Geografie iti vei putea gasi un loc de munca in invatamant (daca vrei asta nu uita sa urmezi modulele pedagogice in timpul cursurilor universitare) sau in turism.
Deasemenea vei putea munci ca meteorolog sau hidrolog, daca vei urma cursurile de masterat dupa cele universitare.
Alte optiuni ar fi cele de topograf, cartograf ori analist teritorial.

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Depinde si de specialitatea pe care o alegi.
Ca absolvent de Geografie iti vei putea gasi un loc de munca in invatamant (daca vrei asta nu uita sa urmezi modulele pedagogice in timpul cursurilor universitare) sau in turism.
Deasemenea vei putea munci ca meteorolog sau hidrolog, daca vei urma cursurile de masterat dupa cele universitare.
Alte optiuni ar fi cele de topograf, cartograf ori analist teritorial.

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Depinde si de specialitatea pe care o alegi.
Ca absolvent de Geografie iti vei putea gasi un loc de munca in invatamant (daca vrei asta nu uita sa urmezi modulele pedagogice in timpul cursurilor universitare) sau in turism.
Deasemenea vei putea munci ca meteorolog sau hidrolog, daca vei urma cursurile de masterat dupa cele universitare.
Alte optiuni ar fi cele de topograf, cartograf ori analist teritorial.

| Sfetnicul a răspuns:

- Ghid turistic
- Angajat agentie de turism
- Profesor de Geografie

| iulia19 explică:

Da dar as vrea doar turism atat...nu as vrea meteorologie sau hidrologie..ma intereseaza turism simplu......si nu stiu cam ce joburi pot avea dupa terminarea acestei facultati