| Laura141192 a întrebat:

As dori sa stiu ce lucruri poti pune in bagajul de mana cand calatoresti cu avionul? Eu voi merge la Roma pentru cateva zile si nu are rost sa imi iau si bagaj de calca, deci ma intrebam daca in cel de mana pot sa pun cosmetice gen farduri, demachiant, deodorant, dus-gel, pasta si periuta de dinti, etc?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Te inteleg, dar orice lichid care depaseste 200 de ml in bagajul de mana,va fi retinut la vama,nu poti urca in avion cu asa ceva. Daca ai si vreo foarfecuta de unghii,vreo ***,la fel.
Oricat ti-e de neplacut,ia-ti totusi o mica valijoara de mana,pune ce vrei in ea si da-o la cala.
Si,ca sa nu ai prea multe, ia-ti o mare poseta, in care sa-ti pui ceea ce ai vrea sa ai cu tine in avion.
Drum bun si sedere placuta in Roma!

5 răspunsuri:
| andreeagicu a răspuns:

In bagajul de mana poti sa pui ce vrei, dar fara mancare si lichidele sa nu depaseasca un recipient de 200 ml! In functie de compania aeriana ai si o limita de kilograme pentru bagajul de mana. De exemplu la Blue Air limita este de 7 kg, iar la Wizz Air este de 10 kg.

| sebysebyca a răspuns:

Daca mergi pentru mai mult timp,e bine sa pui frigiderul,masina de spala,vibratorul marca kalasnikov,un detonator marca ben laden cu activare de la distanta,e bine telecomanda sa o tina vreun nepotel de-al tau,poti sa iei si un ciocan,in caz de presiune atmosferica ridicata, spargi un geam. apropo, nu ai nevoie de un ghid pentru Italia?

| viorel98 a răspuns:

Pai o apa un senvis, o carte un psp, telefonul daca il poti da pe mod avionbig grin si cama atathappy

| numelemeuviatamea a răspuns:

Nu trebuie sa pui parfumuri sau lichide in valuare prea multa sub 200ml sau asa ceva asculta din experienta am fost cu avionul de vreo 100000de orilaughing

| miri100 a răspuns:

Pai depinde daca e clas sau rece,daca e rece haine groase, daca cald scurte, perie de dinti, parfum, halatul, si ceva drag de-al tau sa zcem jurnal!