| Estera123 a întrebat:

As dori si eu niste recenzii, opinii in legatura cu plajele din diferite statiuni de la noi din tara, si despre statiune in general. As vrea sa merg la mare la noi (dupa vreo 6 ani de pauza) si nu vreau sa iau teapa.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Mamaia: o mare de umbrelute si jezlonguri, asa ca nu-ti mai cumpara cearceaf ca oricum nu gasesti 1 metru patrat de nisip liber sa-l intinzi. dar plin de TZaTZe tinere si proaspete, asa ca i-ati binoclu.
2. Eforie Nord. Niste golfulete pisate toate si pline de manelisti. Fugi!
3. Eforie Sud. Idem Nord, mai putin spre golful turcului, unde e mai liniste... promitator. Mai bine te duci la Tuzla, e mai liniste.
4. Neptun-Olimp si restul: pareri mixte. Mai liniste, dar mai varza ca ambiental.
5. Costinesti. In nici un caz! Acolo poti sa iei si o gonoree sau raie din mare!
6. Vama Veche. Devine deja scarbos de povestit, mai bine treci granita cu buletinul la bulgari, ca e mai decent.
Deci pe ansamblu eu iti recomand sa te cazezi in Constanta, pe la vreo gazda langa plaja Trei Papuci, si sa faci plaja civilizat cu locatarii de vis-a-vis si cu studentele corijente de la Medicina si alte chestii de la Ovidius. Thumb up!

| valentino52 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai descris perfect! Doar ca eu as recomanda cazare la Constanta si plaja tot in Mamaia preferabil in capat pe la Crazy Beach Blue Beach langa Fratelli. 10 lei sezlongul si impecabil de curata apa. doar valurile cam mari. La modern e infecta plaja.

| Estera123 explică (pentru anonim_4396):

E chiar atat de rau la costinesti? Pt ca mi-am facut rezervare... laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Estera123):

Acum ce sa zic? Dupa 6 ani de pauza, si daca iti luai bilet la Techirghiol la sanatoriu este OK! rolling on the floor

| Estera123 explică (pentru anonim_4396):

Nu am mai fost de 6 ani in Romania la mare...asta nu inseamna ca nu am fost altundeva.

| anap a răspuns:

Cea mai buna plaja e in Mamaia, dupa parerea mea.