| daria227popescu a întrebat:

Buna! As vrea sa aplic pentru o companie aeriana ca insotitor de bord, insa am un tatuaj destul de mic la vedere, in zona incheieturii. Credeti ca daca il acopar cu fond de ten( se acopera impecabil) si nu il declar la interviu, sunt sanse sa trec?

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ai șanse, daca fondul de ten nu se duce repede de pe piele. Mă gîndesc că trebuie să folosești unul foarte bun. Și dacă știi să maschezi locul, adică să faci sa nu se vadă deloc tatuajul, și fondul de ten de deasupra (culoarea lui trebuie sa fie exact ca a pielii)
Daca fondul nu tine prea mult, poți încerca cu culori de face/bodypainting. Acelea țin binișor, și se spală ușor cu săpun/gel/șampon. Culoarea pielii e o combinație între galben roșu și alb, iar dacă ai tenul mai închis la culoare și foarte puțin negru sau maro. Îți va lua ceva timp pana sa faci culoarea, dar daca faci mai multa, te poate tine mai multa vreme.
Succes la acoperirea tatuajului, succes la angajare!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-l poti acoperi cu fond de ten la vizita medicala unde ti se cere sa te dezbraci... minciunile nu merg in acest caz!

Vezi cum ajungi sa regreti ca ti-ai facut tatuajul?
Fiindca ti-ai spulberat o cariera care ti-ar fi placut.

| Ingercuaripinegre a răspuns:

Se va sterge fondul de ten...