| SüßesHäschen a întrebat:

Buna as vrea sa ma mut in America... ( mda stiu e o prostie )

1. Imi puteti sugera niste locuri unde pot sa locuiesc si de ce.

2. Imi puneti spune niste locuri unde este cald adica mai putina MULTUMESC + FUNDA :* va multumesc mult la toata lumea big grin

8 răspunsuri:
| RaulRaul9 a răspuns:

1. Nu este o prostie, adica America Tara Tuturor Posibilitatilor. Eu ti-as sugera California. bafta!

| Elly94sweet a răspuns:

Buna! NU vreau sa fiu nesimtita, dar ai idee ca in America nu te duci ca si cum te-ai duce in Italia de exemplu? Sti o limba straina la perfectie? Sti unde o sa dormi, ce o sa mananci, cu cine intercationezi? Ce faci daca esti bolnav? Crezi ca acolo te va ajuta cineva sa te ridici de jos? Gandeste-te extrem de bine la ceea ce vrei sa faci.Ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa se intample si sa-ti para rau.Sugerez New York/Miami! Bafta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa lucuiesti acolo unde ai sa ai un loc de munca si unde o sa iti permita venitul. Nu cred inca ca stii cum functioneaza viata in realitate. Nu te muti unde vrei ci unde poti

| Serban_Andra_1999 a răspuns:

Miami.cel mai tare oras

| DimLight a răspuns:

De vazut:
ciminalitatea /costul traiului si al proprietatilor / vremea in zona si in primul rand cultura si zona(poate iti place, poate nu) / si posibilitatile de angajare (depinde, daca esti freelancer conteaza mai putin)

cred ca cel mai mult mi-ar place Washingtonul, din pacate orasele in america au o transformare rapida, azi poate fi perfect in 2 ani poate fi dezastru

| DimLight a răspuns:

Ar mai fi http://www.813area.com/......guide.html parte f tare. app. cati ani ai? vrei sa te muti acum sau iti faci planuri de viitor?

| SüßesHäschen explică (pentru DimLight):

Am 24 de ani, da as vrea sa ma mut.

| Teardrop a răspuns (pentru SüßesHäschen):

Da, sigur, şi eu sunt Prinţul Moştenitor al Rivendellului.