| marinutza a întrebat:

As vrea sa merg undeva impreuna cu prietenul meu vara aceasta. Vrem sa plecam departe de lumea urbana, intr-un loc cat se poate de linistit, dar sa nu fie nici prea costisitor, deci cu siguranta nu vom merge la mare. As vrea daca se poate sa imi spuneti obiectivele turistice si sa scrieti si impresiile pe care vi le-ati creat dupa vizitarea locului respectiv. Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Str3n6arizza a răspuns:

Buna! Daca doresti ceva ieftin puteti sa mergeti undeva langa un rau si sa faceti un gratar happy sau sa va luati un cort sa dormiti, ceva mancare si sa plecati un week-end la mare (costa vreo 20-30 lei sa pui cort intr-un camping) si gratis daca gasesti un loc pe langa un rau happy E foarte ieftin, si nici nu trebuie sa va luati concediu sa plecati intr-un week-end doar voi doi happy la fiecare sfarsit de saptamana puteti sa mergeti intr-un loc diferitwinking plus ca e foarte distractiv sa uiti 2-3 zile de telefon, scoala, job si sa stai linistit in natura cu persoana pe care o iubesti happy de cate ori ma intorc acasa dupa astfel de experienta ma simt atat de relaxata si saptamana de lucru imi pare mai scurta cand stiu deja ce o sa fac in week-endwinking

7 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Marinutza - eu abia am venit de la Lacul Rosu. Pentru ce preferi tu, e ok. Ai Cheile Bicazului, foarte frumoase, ai trasee de munte si peisaje superbe. Preturile sunt ok, si la cazare, adica pensiuni unde poti gasi ceva rezonabil.
Distractie placuta happy

| Fvn a răspuns:

Eu am fost acum 2 saptamani la Valea Rece, E pe langa Miercurea Ciuc. E superb acolo...peisajele,oamenii,linnisteeaaaa!

| IrinaAndreea a răspuns:

Incercati ceva pe langa Brasov, e foarte frumos acolo si chiar nu e asa agitatie ca la mare. Puteti vizita Castelul Bran, Biserica Neagra, Cetatea Rasnov etc. Eu am fost de Paste si mi-a placut, sunt niste locuri chiar frumoase.

| allleeeee a răspuns:

Poti sa te duci in Delta Dunarii.

| anamaria_6210 a răspuns:

Incearca la lacul rosu e frumoos acolo inconjurati de padure departe de oras

| Anek a răspuns:

Eu anul trecut am fost in Grecia pe insula Creta si a fost destul de frumos eu sunt din botosani si pe drum pana in Atena port Pireus am dat 40 euro depinde si cu ce firma te duci eu am ales una care nu cantarea bagajul si am luat vaporul catrecreta care costa in jur de 35 de euro depinde daca ai masina trebuie sa platesti si pe insula creta ai multe obiective turistice o sa gasesti castele oras de piatra plaja swrf ce vrei tu big grin sper ca te-am ajutat

| marinutza explică:

Str3n6arizza imi place ideea ta. Ceva de genul caut: rau, padure, daca se poate si munte. Poti sa-mi dai si cateva exemple de locuri daca ai avut experiente frumoase la sfarsit de saptamana? As alege Lacul Rosu, dar ma gandesc si la Muntii Retezat, deoarece cred ca sunt mai multe de vizitat acolo. Nu pot sa ma decid, dar ideea ta este exact ceea ce cautam, numai ca nu-mi place sa stau in cort, prefer o cabanuta sau o pensiune langa un rau sau o padure. Multumesc pentru raspuns si daca poti sa-mi recomanzi si cateva locuri ti-as fi recunoscatoare.