| Mcnebunatika a întrebat:

As vrea sa stiu daca in Spania, la hoteluri platesti in functie de cate persoane sunt sau platesti o camera?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Numai la noi se dau prețurile „de persoană" (Dar ia încercați să luați de unul singur o cameră dublă, și vă veți convinge că nu ăla e prețul de fapt!). De fapt, am mai văzut și pe la nemți și austrieci sistemul ăsta.
Oricum, pe orice sait de rezervări, sau de agenție de turism trebuie să fie clar specificat dacă prețul e pe cameră sau pe persoană (oricum NU pe NUMĂRUL de persoane).
Și în general, da, prețul afișat este pe cameră, iar undeva se specifică și capacitatea acesteia (maximum x persoane, unde x = sau > decât numărul de paturi; dacă e mai mare, se plătește pentru pat suplimentar și la fel, se spune câte paturi suplimentare încap).

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Platesti o camera, in functie de conditii si cate paturi sunt in camera.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca la orice hotel din lume platesti camera in functie de cate paturi sunt