| سشغع_ظشیشب_1994 a întrebat:

Buna, as vrea sa stiu daca stie cineva, cat costa o procura ca sa pleci din tara? Multumesc!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu prea ințeleg ce e aia "o procura ca sa pleci din tara" dar notarul nu ștampilează nimic fără măcar una sută lei

| Lioana a răspuns:

Pentru a pleca din tara nu e nevoie de nici o procura.
In cazul copiilor minori daca nu pleaca insotiti de ambii parinti se face o imputernicire din partea părintelui care ramane acasa pentru cel care pleaca cu copilul. Daca copilul pleaca cu o terță persoana acea persoana are nevoie de împuternicirea ambilor parinti.
Pretul pentru o imputernicire difera in functie de Biroul Notarial ales dar este in jur de 50 lei.

| Emanulusa a răspuns:

In jur de 100 lei. Depinde de notar

| AG_Gaby_1997 a răspuns:

Buna seara, eu am facut procura pentru un minor, si am dat 85 de lei, dar eu cred ca depinde de procura si depinde de notar.