| Georgyana20 a întrebat:

As vrea si eu niste pareri despre Tunisia ( mai exact despre orasul Sousse). Ce parere aveti de aceasta tara? Cum e pe acolo? Exista multi tantari pe acolo?

Răspuns Câştigător
| Foxglove13 a răspuns:

Tunisia este o tara din Africa, o tara exotica in care domina un climat cald, mediteranean; are port la Marea Mediterana.
Este o regiune religioasa (Marea Moschee/ Le Ribat/ Biserica Sf. Felix) cu multe monumente istorice care au fost incluse in patrimoniul UNESCO.
Cand vine vorba de "tantari" si plecatul in alta tara/continent, recomand doctorul de familie laughing Nu de alta, dar e alt continent si lucrurile stau altfel.
Ca oras, Sousse e un oras cultural, religios. Nu am fost acolo dar cunosc persoane care au fost si au fost foarte incantate de felul in care au fost tratati la hotel- oamenii sunt ospitalieri si au grija ca turistii sa se intoarca happy

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CristyMcv a răspuns:

Din cate am auzit eu sunt ceva tantari si gaze, dar locul e destul de frumos. Daca va duceti, distractie placuta!