| Mihaela297 a întrebat:

Călătoresc săptămâna viitoare cu Tarom și pe site-ul lor dimensiunile pentru bagajul de mâna sunt 55x40x20 iar conform informațiilor de pe eticheta bagajului meu scrie 55x37x24.
Se măsoară bagajele de mâna la Tarom? Nu vreau sa ma trezesc ca ajung acolo și sa nu fie totul in regula.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nefiind low cost nu sunt asa stricți cand vine vb de bagaje.

| mihai69 a răspuns:

Sincer, nici eu nu am văzut să stea cu ruleta pe fiecare troler.
Plus că dacă nu e din plastic dur, chiar dacă te pune să-l bagi în „șablon", cu siguranță poți să-l convingi să intre.

| Mihaela297 explică (pentru mihai69):

E din plastic, deci nu e maleabil deloc? dar mulțumesc pentru raspuns!

| goguPatent a răspuns:

Tarom nu e wizz sa stea cu sablonul dupa tine