| AdyTM a întrebat:

Care stie cati km sunt de la Timisoara pana la Arieseni ( Alba )? si cam cate ore as face pana acolo?

Răspuns Câştigător
| Razor4free a răspuns:

Sunt 248 km si daca mergi cu 72 km/h iti ia 3 ore si 25 minute. Funda?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

248.

http://distanta.ro/timisoara/arieseni

| Cripxy a răspuns:

Distanta intre Timisoara si Arieseni: 234 km
Timp necesar: 3 ore 14 min

| MitroKta a răspuns:

248 km, 3 ore 21 de minute
Alta data, daca vrei sa afli mai repede, intra pe maps.google.com si la indicatii de orientare scrii la pornire orasul din care pleci si la sosire orasul unde vrei sa ajungi. Se poate pune si adresa si altceva mai complicat totul e sa scrii fara erori gramaticale. Si ai mai multe de ales, intre mers cu masina, tren, bicicleta, autobuz etc.

| PurceluAtomic a răspuns:

Numa idiotenii de raspunsuri ai primit
Intr-adevar, sunt 248 km pe sosea, dar cum viteza medie pe sosele in Romania este de 50 km/h, nu ai cum sa scoti sub 4 ore sub nici o forma (nici daca o arzi pe unde poti)

| PurceluAtomic a răspuns (pentru MitroKta):

Daca tu faci 3 ore si 21 de minute intre Timisoara si Arieseni, eu iti dau masina mea definitiv.

| MitroKta a răspuns (pentru PurceluAtomic):

Ai dreptate sa nu ma crezi, aia e o apreciere teoretica. Daca te uiti la ora raspunsului si te gandesti ca google maps are un trafic estimativ pentru anumite perioade din zi si mai adaugi 20-30 de minute, o sa ajungi la un timp real.
4 ore e un timp pe care poti sa il scoti daca pleci pe la ora 6-7 sambata dupa amiaza. Eu cel putin am reusit si mai putin. Ti-am zis, conteaza sa iti faci socotelile inainte sa pleci la drum-in primul rand sa fii odihnit, sa iti faci traseul cel mai convenabil si stii conditiile de trafic pe drumurile europene. Din cat m-am plimbat eu prin tara, sambata seara de obicei e traficul cel mai fluid.