| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Ce parere aveti despre Venetia?
Am pus intrebarea la categoria asta pentru ca e mai accesta.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E mult mai mica decat ma asteptam, dar oricum e super si merita sa mergi acolo.

| nlko a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai fost acolo?

| anonim_4396 explică (pentru nlko):

Da, de doua ori.

7 răspunsuri:
| DrMundo a răspuns:

E capitala Austriei, cred ca stiai, este un oras foarte frumos, este traversat de Dunare, are 2 milioane de locuitori, este un centru politic international si unul dintre cele mai romantice orase din lume

| nlko a răspuns (pentru DrMundo):

Nu vorbeam de Viena... laughing

| DrMundo a răspuns:

Oh god fail mistake, venetia un oras din Italia, niste puncte demne de reținut sunt insulele Murano, Burano, Torcello, Lido di Venezia și Pellestrina.
Murano este poate cea mai faimoasă insulă din Lagună. Orasul are 118 insule, ceea ce mi se pare uimitor, e un oras turistic foooarte bun

| nlko a răspuns (pentru DrMundo):

Chiar ma gandeam de cand a devenit Venetia capitala Austriei =) )
Oricum, merci pentru raspuns.

| DrMundo a răspuns:

Nu, dar am rude care stau acolo