| ana4antonyo a întrebat:

cine este din bucuresti si ma poate ajuta cu cel mai bun raspuns dau fundita.
Cum pot ajunge de la aerportul Baneasa pana in autogara Obor?
Stiti vreun mijloc de transport.Si daca da, de unde trebuie sa-l iau.
Fundita celui care ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| Luy a răspuns:

Buna.Poti sa iei autobuzul 335 pana la Mihai Bravu si de acolo troleibuzul 69 sau 85 si te lasa direct la Autogara Obor/Gara de Est.Sau tramvaiul 5 pana la Piata Sf.Gheorghe mergi pana la Universitate pe jos(faci 2 3 minunte) si de acolo tot asa iei 69 sau 85. Sper ca ti-am fost de ajutor! O zi buna!
http://www.ratb.ro/v_trasee.php si de acolo
http://www.miculparis.ro/html_misc/harta_ratb.html

5 răspunsuri:
| Luy a răspuns:

N-ai pentru ce! Da, circula de la 5 pana la 23. Drum bun!

| Luy a răspuns:

Autogara Obor
Bucuresti, Romania
Adresă: B-dul Garii de Est nr.17, Sector 2

| MMihai a răspuns:

Nu știu unde este autogara Obor, în zona Bucur -Obor, în spre Afumați sau la Gara de Est. De la Aeroportul Băneasa sunt mai multe care ajung la Perla /Varșovia, ex: mașina 131 la intersecția Ștefan cel Mare cu Dorobanți și de acolo cu tramvaiul 34 mergi ori până la Bucur Obor sau până unde se întâlnește cu troleibuzul 85 dacă Autogara Obor este la gara de Est.
Deci 13 1 & 34 & 21 sau 85!

| MMihai a răspuns:

Dacă autogara Obor este la Gara de Est mergi până unde se întâlnește 34 cu 85, deci până pe la intersecția cu bulevardul Ferdinand!
Și 335 trece pe la Aeroportul Băneasa dar circulă rar și este mult prea aglomerat și tu vei avea bagaje și nu ar fi bun ăsta!

| ana4antonyo explică:

Multumesc mult pentru ajutor.dar dumininca dupa ora 13, circula aceste mijloace de transport?