| Natiiiiiii a întrebat:

Buna!

Cum pot sa ajung de la Izvor in parcul Herastrau ( ce masini circula, metrou )?

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cu metroul M1(spre Republica) sau M3(spre Anghel Saligny ) o statie si schimbi la piata unirii, treci prin pasajul pietonal, M2( spre Pipera ) 4 statii, cobori la Aviatorilor; timp aproximativ 25-30 minute, cost 2 ron. cu R.A.T.B.-ul e mai complicat depinde si de trafic, de ora si de zi, varianta 1 - autobuzul 104, 123, 124 pana la Eroilor, se schimba cu 168, 122, 368, 226, pana la piata romana si se schimba cu 301, 131, 331, pana la piata Charles de Gaulle, adica 4 statii timp aproximativ o ora, cost 4ron - daca nu ai abonament pe toate liniile; varianta 2 - 104, 123, 124 pana la piata unirii si de acolo 783 linia express cu tarif special de 3, 5 ron / calatoria, timp 30-45 minute, cost 5 ron;

3 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cu placere, ma bucur ca am fost util