| DaSuntAnonima a întrebat:

Buna,dau fundabig grin, imi puteti spune va rog cat costa o viza canadiana si pentru cat timp este valabila? chestiile importante... multumesc

2 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

In primul rand nu ai specificat scopul calatoriei! Dar aici : http://www.ambasada.ro/legislatie/tara/5/canada.html sunt cateva cheltueli(suma te rog sa o faci tu) plus ASIGURAREA MEDICALA! Statul Canadian NU ofera asistenta medicala decat in conditii speciale(sportivi, VIP, parlamentari, sefi de stat cred ca ai inteles). Apoi trebuie sa faci dovada ca NU ramai acolo si ca o duci bine si aici! CREDE-MA E MAI GREU DECAT IN USA.Asa ca astea fiind spuse poti merge la ambasada Canadei si sa-ti depui dosarul.SA STII CA BANII DE BUZUNAR SUNT FOATE IMPORTANTI! Ei trebuie sa stie ca o sa te descurci pe perioada sederii tale acolo! Valabilitatea vizei depinde de scopul tau! SI DE BANII IN CONTUL TAU! Si la sfarsit : http://www.imigrarecanada.com/cheltuielipentruviza.Merit funda?

| adytzza77 a răspuns:

350 Dolari 6 luni