| BloodyDress a întrebat:

Dau si funda pentru un raspuns bun. ce puncte turistice din Romania vi se par foarte frumoase.Va rog fara muzee! Deci ceva pentru o fata de 14 ani.Sau si orase in care sa se afle ceva special, librarii orice. Ceva in genul Branului unde totul este super!

6 răspunsuri:
| eubest a răspuns:

Pai daca mergii in cernavoda si te duci la podul lui anghel salygmy poti sal traversezi vreau sa zic ca acum cateva 100 de ani era cel mai lung pod din lume

| CrImmE a răspuns:

Iti sugerez Sibiul happy. Plimbarile pe-n serate sunt superbe.Si ar mai fi o varianta, Delta Dunarii(Peisaje, nu librariihee hee )

Apache
| Apache a răspuns:

Iti recomand sa vezi Sibiu si Sighisoara ...merita fiecare clipa!
Si mai nou.s-a deschis transalpina.cea mai inalta si frumoasa sosea din Romania! care merita vazuta, si o sa o vad si eu!
http://www.transalpina.biz/

| Roberto a răspuns:

Histria,Callatis,Sarmisegetuza,Podul lui Apollodor din Damasc,Bucegi,Caraiman,Fagaras,Maramuresul Istoric,Cluj,Satu Mare,Delta Dunarii,Baia Mare,Cavnic,Creasta Cocosului,Cascada Cailor,Pestera Scarisoara, Ateneul Roman, Manastirea Ramet.

| whatevernvm a răspuns:

Branul nu mi se pare ceva super.
Ca oras interesant care merita vizitat eu iti recomand Orsova. Vorbesc ca o fata de varsta ta, deci sa nu intelegi ca e parerea unei persoane mature. Este un loc minunat care merita vizitat.

Mai poti vizita si Sibiul, are multe locuri interesante.

Daca te-ai referit la Bran, inseamna ca e posibil sa iti placa castelele, deci poti incerca sa mergi la Castelul Huniazilor din Hunedoara, este minunat, sau chiar si la Peles.

Daca esti pasionata de flori sau esti religioasa te poti duce la manastirile din nordul moldovei, cele ale lui Stefan cel mare care sunt plinte de flori si au in spate o intreaba istorie. Daca preferi natura, viziteaza delta dar nu iti sugerez pentru ca o sa mori de tantari.

Nu ti-as fi recomandat locurile daca nu le-as fi vazut si crede-ma, merita vazute.

Bafta!

| AFR81 a răspuns:

Delta Dunarii sau Sinaia/Brasov.