| Crisstinayy12 a întrebat:

Deci vreau in aceasta vara sa merg undeva. Si nu stiu ce sa aleg din Franta, Italia sau Grecia. De exemplu vreau ca in locul unde merg sa fie si multe magazine : haine, jucarii, chestii interesante etc... Si in franta : disneyland, Paris, sunt magazine, chestii? Si legat de Grecia si Italia, pe care plaja sa merg si sa fie si magazine?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru magazinele de jucarii, nu trebuie sa te duci in Franta, Italia sau Grecia, doar sa mergi in mall-urile mari din tara noastra si gasesti zeci si sute de asemenea magazine.

| BlueDark a răspuns:

In Grecia e foarte frumos peisajul, ai multe de explorat, insa dupa cateva zile ti se face rau de atatia bolovani...Iar din punct de vedere culinar, daca nu iti plac fructele de mare si toate ciudateniile alea miscatoare, stai departe pana si de granita happy
Italia e o tara misto cat de cat...Cu toate ca nu e la fel de animata ca Grecia, ai atmosfera placuta. Magazinele sunt mai vintage, dar atractiile turistice nu sunt chiar wow.In afara de Colosseum, Turnul din Pisa si Dom-ul Santa Maria nu mai e mare lucru de vazut. Poate sa mergi la mare.Pe astea le epuizezi in 3 zile, ca dupa aia incepi sa vezi numai lasagna peste tot.A, sa nu uit...Mancarea este excelenta!
Franta e faina.Paris-ul e cam aglomerat, plin de arabi ciudati cu mantii pe cap.In rest, mie mi-a placut. Poti vedea Turnul Eiffel(stiu ca seamana mai degraba cu o sonda petroliera).Se merita sa urici in el, poti surprinde o panorama faina.Sa nu uitam de Arcul de Triumf, muzeul Luvru, catedrala Notre-Dame, palatul Versailles, Disneyland...
In Franta merita sa mergi si pe Coasta de Azur.E frumos acolo.

Daca vrei plaja, soare si mare limpede...Alege Grecia.Eu am fost in Santorini.Nu merita mai mult de 5 zile, chiar te plictisesti dupa aia.

In Franta ai de ales-5 zile Paris ori 5 zile Cosata de Azur.

Italia...Mai,pe mine m-a plictisit un pic. Fara suparare pentru fani, dar e o tara destul de banala comparativ cu altele.

Eu as alege intre Grecia si Franta. Logic, Franta sta mai bine la capitolul magazine. In Paris ai mall-uri la tot pasul.

| Nonameagain a răspuns:

Daca vrei doar magazine, mai bine stai acasa. De ce sa mai platesti drumul si cazarea?

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Mai bine alegi sa mergi in Anglia. Londra, Blackpool, Manchester. Foarte frumos și ai tot ce îți dorești tu, magazine cu jucării, haine și chestii foarte interesante.

| Kat29 a răspuns:

Am fost in Grecia si este chiar super. Am vizitat Atena, unde sunt multe mall-uri si magazine populare. Sunt multe muzee si locuri de vizitat, parcuri faine, oameni faini si hotel-uri si mai faine. Plaja din Atena este super, iti recomand sa mergi in Grecia.