| Gabiițțaa a întrebat:

Buna! Doresc in august sa fac o escapada de weekend, ceva mai relaxant, doar că nu știu ce zona/oraș sa aleg. Eu locuiesc în Brașov, nu as vrea nici ceva foarte departe că totuși sunt 2 zile, dar nici foarte aproape. De Sibiu și Sighișoara m-am cam saturat de cate ori le-am vizitat, as dori ceva nou, dacă aveți câteva idei mi-ar placea sa le aud, mulțumesc!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Valea Prahovei. Busteni, Sinaia etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lacul Rosu, Bicaz. Faci vreo 3 ore

| IgnatVictor a răspuns:

Bună! Ce părere ai chiar de București? E un oraș mare, cu multe opțiuni de vizitat.
Exemplele pe care urmează să le enumăr sunt doar câteva:
- Grădina Botanică
- Muzeul Cotroceni
- Muzeul Satului
- Calea Victoriei
- Ateneul Român
- Biserica Stavropoleos
- Parcuri (Herăstrău/Carol/Alexandru Ioan Cuza, Cișmigiu etc)
- Parcul Natural Comana
- Centrul Vechi
- Fântânile de la Piața Unirii
- Palatul Mogoșoaia
- Carusel Cărturești