| NothingImportant200 a întrebat:

Este cineva pe aici care a fost in tabara la Caciulata? Daca da, unde ati stat? In tabara sau la vreo pensiune? Si ce pareri v-a lasat locul?

8 răspunsuri:
| FllorinaFlory a răspuns:

Eu am fost de 2 ori in ultimii 2 ani, si pot spune ca este foarte frumos.
Am stat la casute, destul de dragut, tinand cont ca nu prea stateam in "casa", mai mult plimbari. Sunt peisaje frumoase, te poti "balaci" in piscine si poti vizita Manastirea Cozia. Daca iti plac plimbarile lungi, poti vizita si Manastirea Turnu Rosu, sau Manastirea Stanisoara.

| Cadillac a răspuns:

Daca este vorba de calimanesti-caciulata da am fost eu si va cazeaza intr-un loc frumos locul este foarte frumos aveti ce vizita o sa fie foarte frumos iti garantez.Acuma nu mai stiu ce este acolo ca eu am fost acu 3 ani cand eram clasa a 6 cred ca au facut lucruri noi.

| NothingImportant200 explică (pentru Cadillac):

Si cate paturi erau in camera
?

| Cadillac a răspuns (pentru NothingImportant200):

Sunt 2-3 paturi in camera dar vezi ca sunt mai pensiuni unde va poate caza dar peste tot sunt la fel 2-3 paturi.

| ionutz1234 a răspuns:

Deci eu cand am fost la caciulata am fost cu familia si am stat la hotelul cozia(langa manastirea cozia)si era foarte ieftin camerele erau mari aveai parc in fata hotelului si in plus daca erai cazat la hotel puteai sa mergi la piscina cu apa termala(2 piscine inauntru si una afara cu apa cald ) deci eu acolo te sfatuiesc sa mergi

| LascaricaSemaca a răspuns:

Am fost acum vreo 4 ani la Calimanesti Caciulata la Hotel Izvoare, https://www.roturistic.ro/Valcea/Cazare-Calimanesti.htm
piscina incalzita cu apa termala, foarte ok