| Anailyn a întrebat:

Buna :* Eu si iubitul (logodnicul ) meu ne-am gandit sa ne strangem bani incepand cu luna septembrie pentru vacanta noastra de anul viitor deoarece anul acesta nu am putut pleca prea departe de casa, insa nu stim ce locatie sa alegem? Suntem nehotarati intre tara si afara, eu as putea spune ca sunt satula de turismul nostru din Romania si ne-am gandit sa plecam undeva in Europa. Dati-mi o parere, unde credeti ca ar fi frumos sa ne petrecem o saptamana relaxata? Accept mai multe pareri si de ceva oferte pentru 2 persoane binenteles. As vrea sa ne limitam cat de cat, nu dispunem de o suma foarte mare pentru ca mai avem si alte evenimente.

Răspuns Câştigător
| Gio0000 a răspuns:

Grecia,Spania,Italia,Franta, sunt cam departe, deci iti trebuiesc si bani mai multi.La sejur,trebuie sa mai adaugi si banii de drum,dus-intors.
Nu am vazut din profil din ce oras esti,dar sfatul meu,ar fi sa mergeti pentru inceput,in Bulgaria,daca preferati marea si locuiti, ori in est ori prin sudul Romaniei.
Eu, am fost in Bulgaria, mai mult pentru relaxare, pe la mijlocul lunilor iunie si septembrie, cate 10 zile.
Doua persoane,cu bilet de la agentie(asa sunt mai sigura), cu masina noastra, cu all inclusiv, sezlonguri+umbrela la plaja, hoteluri de 3 si 4 atele, pentru 10 zile si am platit in jur de 400-500 euro, biletul.In cazul in care poti face rost de bani, pana in februarie, martie, poti beneficia si de reduceri de 15-20% din valoarea sejurului.Noi asa facem,pentru concediul din iunie(asa ne alegem ce hotel si statiune, vrem), iarin septembrie, cautam un LAST MINUTES.S-a mai adaugat, rovinieta(10 euro, pentru doua saptamani), motorina dus-intors(250-300 roni).
Statiunea Albena, este foarte frumoasa, dar si statiunea Constantin si Elena(multa padure, flori).

| Anailyn explică (pentru Gio0000):

Multumesc mult, mi-a fost de mare ajutor raspunsul tau, m-am uitat cateva agentii de turism si deocamdata nu dispun de atatia bani pentru Grecia, Spania, etc. Si eu am aflat de ofertele din Bulgaria, care sunt extraordinare, mai ales vorbind de all inclusive. Nu ma risc sa merg in alta tara fara all inclusive, deoarece nu cunosc locurile si nu vreau sa "fac foamea" asa cum au patit cateva rude ale mele. Am fost odata la Nisipurile de aur, ce pot spune. Eceptional! Eu sunt din Judetul Hunedoara. Multumesc mult de ajutor, sper sa fie bine.

| pietrean a răspuns (pentru Anailyn):

Ultimul concediu(12-22 iunie 2013), l-am facut in Albena, la hotel COM de 3*, cu Ultra all inclusiv si am dat 480 euro cu EB(reducere), platiti la sfarsitul lui februarie.
Acum, pentru septembrie, cautam un Last minutes(cu bani putini, maxim 350 euro), mai aproape de granita noastra(sunt din Piatra Neamt):Albena, Nisipurile de Aur, Constantin si Elena.

| Anailyn explică (pentru pietrean):

480 de euro persoana?

| pietrean a răspuns (pentru Anailyn):

Nu,doua persoane.In comentariul anterior, am spus ca doua persoane.

| deeea28 a răspuns (pentru Anailyn):

Am inteles ca si in Turcia se poarta acest all inclusive. Stiu o colega care dadea in 4 persoane, adica ea, sotul si 2 copiii 1000 de euro si statea la hotel super de 4 stele, deci in 2 ar trebui sa fie mai putin. Dar ea isi lua biletele de la agentie cam din ianuarie. Si nu faci foamea daca esti in tara straina. Depinde de cat dispui sa dai. In general ca si pe la noi se poarta acelasi hram, mancarea buna nu o gasesti neaparat in centru, intocmai. Asa si pe la ei. Daca ai timp si rabdare sa cauti dai peste restaurante bune si ca pret si calitate.

18 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Dim curiozitate, m-am uitat sa vad ce recomanda si alti utilizatori.Vad ca multi, nu au sesizat faptul, ca tu ai cerut un pret pe sejur, cat de cat, rezonabil("nu dispunem de o suma foarte mare").
Poate pentru ei, 1000-1500-2000 euro, nu inseamna mult, dar pentru majoritatea romanilor de rand, poate si 500 euro inseamna prea mult.Cred ca cei ce ti-au raspuns(Grecia,Spania,Franta,Croatia), nu au citit tot comentariul tau.
Pentru mine, care ma duc in concediu, sa ma RELAXEZ, un maxim 500 euro, pentru doua persoane, este deja prea mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barcelona! E locul perfect pentru relaxare dar si voie buna, mai ales ca e si la malul marii! Pentru multe oferte uita-te aici: http://www.vola.ro/vacante/from/3599.html
Sper ca te-am ajutat! :*

| Kriss96 a răspuns:

Grecia este cea mai buna alegere calitate-pret. Este destul de aproape, oamenii sunt minunati, sociabili si veseli, mancarea greceasca e usoara si gustoasa, iar imprejurimile sunt de vis. Chiar te relaxezi. Duceti-va la o agentie si luati oferte pentru insule grecesti. Nu stiu exact de cati bani dispuneti. Exista oferte si pentru Dubai la doar 600 euro de persoana. Dar Grecia e mult mai ieftina.

| AlexeHellsing a răspuns:

Eu zic să mergeți în Italia, Grecia, și sigur v-ar plăcea Parisul... Poți vizita la fel de bine și Istambulul. Vacanță plăcută! Trimiteți-mi și mie o vedere...

| 1DeadMemories a răspuns:

Eu iti recomand Croatia, in special coasta dalmata si parcul Plitvice. Costuri 1000-1300 euro 7 zile cu transport propriu.

| mdaria a răspuns:

EU imi doresc foarte mult sa mergem in Delta, mi se pare un loc fantastic, insa asta e dorinta mea happy

Niste rude de-ale mele au fost anul acesta la mare in Ungaria, cu pachet all inclusive - nu stiu sa-ti spun ce pachet si mi-au spus ca a fost superb iar preturile mult mai mici decat la noi in tara. pe ei i-a costat 1000 de euro pentru 4 persoane 10 zile parca...

| dragutzairina a răspuns:

Pai...Paris,Roma,Grecia,Londra,Italya

| Anailyn explică:

Ceva all inclusive stiti? Sau agentii de turism cu servicii bune?

| iZberg a răspuns:

Buna, as sugera Grecia, un loc super pentru vacanta sau Franta la fel de frumos, iar oferte nu pot depasi 500 de euro pe persoana ca sa te relaxezi

| Alexucccccaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Grecia! e un loc superb.

| Summer4ever a răspuns:

1. Valea Prahovei
Sinaia - Busteni - Brasov - Rasnov - Bran
Cazare la Casa Magica in Busteni sau Garsoniera Medieval in centru in Brasov:
De vazut: Castelul Peles, Castelul Cantacuzino, Platoul Babele-Sfinxul, Manastirea Caraiman, Lacul Bolboci, cascada Urlatoarea, Cetatea Brasovului, Tampa, Piata Sfatului, Strada Sforii, Dealul Cetatuii, Turnurile Negru si Alb, Bastionul Graft, Cetatea Rasnovului, Castelul Bran.
2. Valea Oltului, pe Curtea de Arges
De vazut: Manastirea Curtea de Arges, Cetatea Poienari (Arefu), Barajul Vidaru - Manastirea Cozia(Caciulata) - Schitul Ostrov.
3. Targu Jiu - Hunedoara - Sibiu
De vazut: Operele lui Brancusi, Castelul Huniazilor, Piata Unirii, Zidurile Cetatii, Cele trei turnuri. Sejur placut!

| Unomoarecare12 a răspuns:

Eu zic sa te duci in Roma, Italia.Eu am fost si mi s-a parut super.Acum este alegerea ta eu doar ti-am dat o parere.Si in plus este si aproape de Romania, te poti duce cu autocarul sau avionul cu statie la Roma.Treaba asta tu o decizi, eu ti-am dat o parere! Funda?

| Gio0000 a răspuns:

Clisura Dunarii www.pensiuneayuppydu.ro