| anonim_4396 a întrebat:

Eu vreau sa imi fac parul ondulat. dar nu stiu cum...sa-l fac permanent sau semi permanent? Va rog dati-mi si mie un sfat!

10 răspunsuri:
| Psycho a răspuns:

Categoric semi-permanent. daca nu iti va placea cum iti sta? sau daca te vei satura la un moment dat? punandu-ti doar semi-permanent, vei scapa la un moment dat de bucle. dar daca-ti pui permanent, nu mai e cale de intoarcere.doar sa te tunzi.si banuiesc ca nu vrei asta.nu?
exact in situatia asta e si o colega de-a mea.de fapt a fost.ca acum suporta consecintelelaughing voia parul ondulat.si s-a dus la coafor. a facut-o aia ca pe-o oaie, si asteia nu-i place cum ii sta. laughing noroc ca i-a pus doar semi-permanent.si s-a spalat de nenumarate ori pe cap, sa i se "desonduleze". si l-a intins cu placa.si alea alea.si inca tot n-a scapat de bucle...
ai grija ce faci.

| DianaLostInDreams a răspuns:

Depinde de varsta ta. Daca ai in jur de 15-16 ani iti recomand sa nu iti faci parul permanent.Mai bine folosesti bigudiuri sau ondulatorul.

| madycoco a răspuns:

Nu ti-l face permanent ca vei scapa greu de acel permanent. asa a facut o colega si acum dp multe luni ...tot ca o oaie aratahee hee fa-l cu ondulatorul. si apropo ce cauta intrebarea la turism?

| cosima11 a răspuns:

Eu as zice sa ti-l faci mai bine cu ondulatorul. in primul` rand, permanentul strica f mult parul pentru ca solutia aia cu care e facut arde. apoi. tot timpul o sa trebuiasca sa ti`l aranjezi. n`o sa poti niciodata sa te speli pe cap fara sa ti-l aranjezi ca o sa arate aiurea. daca ai putea sa-ti faci semi permanent cu bigudiuri mai mari.probabil ar arata mai bine. incearca prima data sa iti faci parul ondulat cu bigudiuri sibtiri si vezi cum iti sta. si dupa aia te hotarasti. :*

| mayli_9074 a răspuns:

Categoric nu permanent Iti strici parul.

| l0rre a răspuns:

Eu mi-l fac cu spuma.si tine:X

daniela
| daniela a răspuns:

Daca-l vrei extra cret fa-ti parmanent clasic... pentru simple onduleuri incerca peria rotativa e mai putin nociva pentru firele tale de par.

| カルメン a răspuns:

Eu iti sugerez sa nu ti'l faci permanent! si eu am vrut sa mi'l fac permanent dar mi s-a spus ca ti se pot arde firele de par.mai bine poti folosi un ondulatorhappynu rezista mult dar daca folosesti un fixativ flexibil va rezista ceva timphappysau poti folosi bigudiuribig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du te la un salon la coafor sau pur si simplu pune l tu pe bidicuri cu apa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! 1eu am 11 ani ma numesc elena dar te pot ajuta. eu mi-l pun pe bigudiuri sau mi-l fac cu placa de ondulat ai putea incereca