| Amanții a întrebat:

Buna. Imi poate zice cineva cam cât ar costa un transport cu o firma de pompe funebre de 650 km dus și 650 km întors? Desigur, aproximativ.

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mă îndoiesc că știe cineva de pe site.
Mâine dimineață poți suna la 2-3 (si mai multe!) firme din orașul tău și poțî întreba. Nu cred că au un preț fix, poate ține și de cum vă înțelegeți.
Îi asculți pe toțî si nu promiți, nu stabilești cu nimeni nimic, până nu afli mai multe oferte. Poți să le spui că revii cu un telefon ori că trebuie să întrebi și familia, dacă e de acord cu prețul etc.

| sierra1 a răspuns:

Lasă-mă să ghicesc: iei mortul, îl plimbi 650 km și-l duci 'napoi de unde l-ai luat, totul pe 1300 km?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru sierra1):

Pământul e rotund!hee hee

| Amanții explică (pentru sierra1):

A decedat îl alt oraș. 650 de km sunt de aici pana acolo. Și se pune și întoarcerea clar.

| sierra1 a răspuns (pentru floresdemayo):

De acord dar omul a zis că face dus-intors adică "tur-retur"

| sierra1 a răspuns (pentru Amanții):

Nu mi-e de ce nu iei transportul de la locul decesului și tu până acolo mergi cu tren/avion/mașină/... dar faci cum vrei, sunt banii tăi