| Alexandra060396 a întrebat:

In bagajul de mana la BlueAir pot pune sampon,parfum, demachiant in flacoane de plastic sau sticla de 50 sau 100 ml? Multumesc!

4 răspunsuri:
| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

DA se poate cu anumite conditii.
conform CE lichidele trebuie impachetate in recipiente individuale cu o capacitate maxima de 100 ml fiecare
in total cantitatea de lichid nu poate depasi un litru pentru fiecare persoana.
recipientele trebuie ambalate intr-o punga transparenta de plastic resigilabila (dimensiunea aproximativa 20cm x 20cm)
fiecare pasager are dreptul de a transporta o singura astfel de punga de plastic cu lichide care
trebuie prezentata separat la controlul de securitate din aeroport.
lichidele vizate de aceste reguli sunt:

* Toate bauturile, inclusiv apa, supa, siropuri, iaurt.
* Creme, lotiuni, uleiuri, parfum, gloss lichid sau mascara si alte produse cosmetice lichide.
* Spray-uri si alte recipiente aflate sub presiune, inclusiv spuma de ras si deodorantul.
* Paste, inclusiv pasta de dinti.
* Geluri, inclusiv gelul de par si de dus.
* Orice alte solutii si articole de o consistenta similara.

in caz ca nu respecti regulile astea agentii de securitate care iti verifica bagajul de mana au dreptul
sa iti confiste produsele. sper sa prinda bine. ceau.

| simpluone a răspuns:

Cel mai bine ca sa fi sigura pune in 50 de ml. Unele tari au reguli mai stricte. Ce poti pune in bagajul de cala nu ezita sa-l pui acolo. Atentie bagajul de cala ti se poate pierde!

| GargaritzaB a răspuns:

Buna! Da, ai voie sa iei la tine produse cosmetice si parfumuri nu mai mari de 100 ml. Nu trebuie sa depaseasca toate lichidele mai mult de 1 litru. Daca nu stii de unde sa iti cumperi recipiente de plastic pentru travel o poti face de pe acest magazin online: https://kupoane.ro/store/notino/. Vei avea parte de multe reduceri dar si de un cod transport gratuit notino.

| Gabriel_Catalin_1976 a răspuns:

Sunteti satuli de servere de tot rasul? Pline de bug-uri / pline de buti(la propriu) si devastate de s0beitari? AJUNGE!

Da, noi suntem norocul tau, noi suntem cei ce iti fac ziua mai frumoasa si iti reda soarele pe cer. rpg.b-gaming.ro:7777

Un server bine construit la baza cu admini capabili/activi si nu in ultimul rand prietenosi!

Lista factiunilor:

1. Politia Romana.

2. Politia Nationala.

3. Jandarmeria.

4.S.M.U.R.D.

5.Clanul Tobosaru.

6.Clanul Camataru.

7.Guvern.

8.Agentia Hitman.

9.Stirile Best-Gaming.

10. Taxi.

11.Scoala de Instructori.

12.Clanul Sadoveanu.

13.Clanul Duduianu.

14.Clanul Capone.

15.Clanul Corsicanu.

16.Tractari Auto.

17.Total Security.

Lista de Joburi:

1.Detectiv.

2.Avocat.

3.Prostituata.

4.Dealer de Droguri.

5.BodyGuard.

6.Boxer.

7.Sofer de Autobuz.

8. Ziarist.

9. Fermier.

10.Gunoier.

11.Balastier.

12.Tractorist.

13.Mecanic.

14.Conductor de Locomotiva.

15.Vanzator de Pizza.

16.Barcagiu.

Update la Server:

-Leader cPanel
-masini personale, Arme personale (permanente), case de vanzare, Teritorii de war unde se lupta clanurile, yard;
-event GunGame
-event MotoRace
-event MotoCross
-sistem in care masinile personale atunci cand sunt distruse de catre proprietari ia foc si vin pompierii sa le stinga.
-sistem de imprumut la banca;
-speedometer unic
-uptime 99%
-sistem de agenti, admini
-radio online in masini
-disco in care poti da dedicatii live
-radar la masinile de politie
-sistem de TD-uri (Times Destroyed) la masinile personale.
-sistem prin care se memoreaza KM parcursi de vehiculul personal.
-amplasare girofar politie
-amplasare neon
-fiecare lider de mafie are posesia a unui seif cu parola in care intra bani in urma castigarii terioriilor (5000$ pe teritoriu castigat pe ora)
-exista 2 aliante pe server de mafii, acestea fiind rivale
-sistem de lift la unele factiuni unde este necesar
-sistem de scoatere benzina dintr-un vehicul si bagarea in altul
-poti detine 4 vehicule personale (cel de-al 4-lea doar pentru elicopter/barca/avion
-ai de asemenea semnalizare la vehicule de pe e si q
-masinile prezinta baterie, in functie de cat este de incarcata porneste vehicul mai repede sau incet, de asemenea aceasta in mers se reincarca
-sistem DMV cu test scris si proba de condus vehicul prin oras
-un nou cartier de lux al serverului
-sistem salvare tuning automat
-sistem anticheat

P.S: Noi suntem ce cautati! Pe scurt Best-gaming!

HostName: Best Gaming: RPG Server (v2.0.5 - 0.3x)
Address: rpg.b-gaming.ro:7777
Players: 145 / 150
Ping: 21
Mode: BG:RPG v2.0.5
Map: LS • LV • SF