| hevybeea a întrebat:

in luna Mai ma duc in Germania in Rastat, a fost cineva pe acolo, daca da atunci ce as putea vizita acolo si cati kilometri sunt pana in Baden Baden?

1 răspuns:
| andreeagicu a răspuns:

Pana in Baden Baden sunt 120 km... dureaza cam o ora jumatate drumul cu trenul...dar e mult mai aproape de Strasbourg. In Rastat sunt mai multe castele si cladiri istorice printre care si palatele Schloss Rastat şi Favorit Schloss. Cel mai bine cand ajungi acolo sa iti iei un ghid turistic, pe net gasesti informatii generale si nu prea actuale