| Maya06 a întrebat:

Buna,in luna mai vreau sa merg la sora mea in Olanda si trebuie zbor cu avionul precizez ca am 16 ani si nu stiu sigur ce companie de zbor voi utiliza.Am pasaport.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Credeam ca te intereseaza daca poti pleca fara un insotitor adult.Degeaba ai tu pasaport.Mai intereseaza-te.

| Maya06 explică (pentru darrio2007):

De fapt asta era daca pot zbura fara insotitor dar am fost prea zapacita si incurcata cand am scris intrebarea.

| darrio2007 a răspuns (pentru Maya06):

Ti-a raspuns mihai69 ce as fi vrut sa iti raspund si eu. Drum bun!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tarom, ca e singura care are zboruri spre Olanda

| mihai69 a răspuns:

Și care e de fapt întrebarea?!?
PS pașaportul nu e necesar, oricum ai carte de identitate și călătorești în interiorul UE.

| corolav a răspuns:

Eu știu că ar fi vorba de KLM.
Dar, de la București, sunt multe companii care merg în Olanda.

| Maya06 explică (pentru corolav):

De fapt am aflat ca zbor din Romania spre Germania si folosesc Ryan Air.Sora mea locuieste langa granita dintre Germania si Olanda si am crezut ca in Olanda merg.Si totusi as putea zbura fara insotitor?

| mihai69 a răspuns (pentru Maya06):

Poți zbura fără însoțitor. Dar va trebui să ai un adult care să te treacă frontiera română (poate fi din echipajul aeronavei) împuternicit de către ambii tăi părinți (evident, având asupra ta declarațiile acestora date în fața notarului).
Contactează compania aeriană înainte de rezervarea biletului pentru detalii.