| anonim_4396 a întrebat:

Bună! În vara aceasta aș vrea să merg cu prietenii la Untold. Eu și încă câteva prietene vrem să luăm un Uber până acolo, însă nu suntem sigure cât ne-ar ajunge tariful cursei. Traseul este Iași-Cluj (aprox. 400km/6h). Sper că mă puteți ajuta cu un răspuns în acest sens. Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu luati trenul? E mai ieftin. In jur de 100 de lei de persoana un dus.
https://mersultrenurilor.infofer.ro/ro-RO/Rute-trenuri/Iasi/Cluj-Napoca

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa iti estimezi pe site

https://www.uber.com/global/ro/price-estimate/

dar sa fim seriosi ce uber ar accepta?

Si de ce ai da o suma atat de mare pentru un drum care poaet costa de 5-7 ori mai putin cu trenul

| dullcat a răspuns:

Buna.Exista trasee mult mai ieftine, cu trenul sau autocarul.Iar din autogara puteti lua un uber asa cum intentionati, sau chiar un autobuz public.In perioada festivalului, Cluj pune in circulatie autobuze care duc oamenii direct la Untold, tocmai pentru a nu cauza un blocaj infernal in trafic, mai ales considerand cati oameni se deplaseza din alte orase pentru acest festival. Iti poti imagina daca fiecare ar dori sa vina cu taxiul sau masina personala? laughing

| johnnny123 a răspuns:

Și de ce ai vrea să dai peste 2000 de lei pe un Uber când poți să dai 100 de lei pe tren? Mă mir că nu vreți să închiriați un avion privat.

| Lioana a răspuns:

De ce nu veniti cu trenul? E mai ieftin.

| Robert2526 a răspuns:

Cum naiba sa iei Uber pentru 400 de Km? Chiar nu ai un prieten cu masina? Probabil ca ar fi in de 1500-2000 Uberul happy Daca erati din Bucuresti, va duceam eu.

| DragutiDiana a răspuns:

De ce nu luați un Bla Bla Car?