| Aditzaaaa a întrebat:

in vara am sa merg in Grecia cu masina, stiti cam cat fac cu masina pana in grecia la Salonic?
Pa, pa.

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca pleci din Bucuresti, ai o ora pana la Giurgiu, 8 ore sa treci Bulgaria si cam o ora jumate pana in Salonic.Deci 10-11 ore,Bucuresti-Salonic. Familiarizeaza-te cu literele bulgaresti si grecesti, cel putin in Bulgaria iti va fi greu ca indicatoarele sunt mai mult in bulgara, in Grecia sunt si in greaca si in engleza.Nu alerga in Bulgaria, e plin de politie, sa ai bancnote marunte de 10 si 20 de euro pentru spaga, in cazul in care te opresc totusi.Tot in Bulgaria,vei vedea ca ai indicator de limitare de viteza, sa zicem 50, dar nu va aparea si indicator ca s-a terminat cu limitarea de viteza.De obicei, limitarea asta de viteza apare inainte de intersectii.Ei, dupa intersectie la 500 de metri, poti merge normal.Statii sa faci la benzinarii si nu te opri decat la semnalul politistilor. Orice alte amanunte ti le pot da, doar trimite-mi mesaj pe mesaj privat, aici pe site.In caz ca te-am lamurit, drum bun.

Apache
| Apache a răspuns:

Daca pleci din bucuresti cam.700 de km! si faci cam 10 ore de mers cu masina!
. uite aici o ruta posibila :
http://www.besttourism.ro/......recia.html

| MihaelaDart a răspuns:

Depinde de unde pleci, din Bucuresti pana in Salonic sunt 960 km, cca 12 ore faci depinde cate opriri faci. Daca merci cu autocarl faci cca 15-17 ore.

| BadBoyCristy a răspuns:

De la Timisoara 8 ore.

| Lala20 a răspuns:

Eu de la Cluj Napoca am de mers cam 1200km, si depinde de trafic- poti ajunde in 20 de ore sau in 25 laughing Funda?

| ExTaZy a răspuns:

Mie din Constanta pana-n Germania ( cu masina ) mi-a luat o zi si o noapte...tie iti v-a lua cam vreo zi si 2-3 orewinking

| pinkdark a răspuns:

Magim 15 ore

| coconycol a răspuns:

Buna,faci aproape o zi cu tot cu popasuri. si eu am neamuri in grecia in salonic si atenawinking