| deutzadia a întrebat:

La sfarsitul lunii ma duc in Italia cu parintii si mergem cu avionul.

Care dintre voi a mai fost cu avionul astept pareri, impresii.Eu nu am mai fost niciodata cu avionul doar tata si mi-a spus ca dupa ce se urca prima data, dupa aceea nu s-ar mai urca de voie buna.Nu am rau nici de masina, sau de viteza.

Dar e mai bine cu un avion mai mare?
Adica e mai sigur decat unul mic?

Si in cel mare cum este inauntru? Nasii mei au fost in America cu avionul mare si au spus ca inauntru sunt fotolii si ecrane de tableta la fiecare fotoliu.Chiar asa e? Asa sunt toate?

In cel mic stiu sigur ca sunt doar niste scaune simple si inghesuite.

Si am mai vrea sa imi spune-ti cat este biletul pana in Italia la ravenna (langa plaja) cu un avion mare si cat e pretul la un avion mic pe persoana.Mentionez ca suntem 2 adulti si un copil de 13 ani.

Funda! Vot!

Răspuns Câştigător
| Mirela77 a răspuns:

Sincer inainte de a urca primadata in avion aveam o frica teribila.Si acum ma intreb de ce? Nu ai de ce sa-ti fie teama.Eu am zburat si cu transatlantic care este imens si nu s-a intamplat nimic aterizarea a fost foarte ok.Mai mult te zguduie o dacie veche decat un avion.Pentru bilete intereseaza-te pe net pentru ca intodeauna gasesti oferte excelente. Zbor lin si bucurate de vacanta!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preturile difera foarte mult de la o companie la alta si in cadrul companiei de la o perioada la alta. mai bine te uiti pe internet si vezi. nu e cine stie ce cu avionul. la decolare si aterizare o sa simti o presiune, ca atunci cand te duci la munte, dar mai intensa un pic. si e frumos cand se oiintoarce. poate fi o experienta interesanta.

| xoxolavxoxo a răspuns:

Nu pot sa iti spun acum pretul dar te poti interesa.
Prima oara cu avionul..Hmm...
E foarte tare, cand decolezi simti fluturasi in stomac:X E o senzatie super.La unele persoane li se infunda urechile te sfatuiesc sa mesteci guma. Daca ai rau de inaltime te sfatuiesc sa nu te uiti in joslaughing
Distractie placuta, draga mea!:*

| Biiiultes a răspuns:

Si eu stau langa Ravenna :X

| andreeaa7 a răspuns:

Cu avionul e super ok. Stiu din experienta pentru ca stau in Anglia si mereu vin in vacante in Romania. Am mers de atatea ori si nu prea au fost probleme. Doar odata am prins un gol de aer, putin mai mare;-ss, in rest e ok, dormi linistitawinking ca pe geam vezi numa' nori rolling on the floor!

| sirenica a răspuns:

E super, nu te stresa! in fiecare zboara mii de avioane catre sute de destinatii, asa ca eu in locul tau abia as astepta calatoria:p