| mircea_5116 a întrebat:

Buna ma cer cu un individ caruia i-am spus ca istanbul-ul este al 4 oras cel maimare ca populatie peste 18.000.000, ca altitudine, este 3, iar ca buget la 6, el imi spune ca in istanbul sunt peste 1.200 de firme cu bugete incadrate de peste cateva miliarde de euro, locuiesc in istanbul, aksaray. mai des prin romanica,

intrebarea mea. este adevarat ca aceasta metropola de peste 18.000.000, numai partea metropilitana, se claseaza pe locul 4 in topul metropolelor, sunt doar curios,

2 răspunsuri:
| iahim_3430 a răspuns:

Sall,ca populatie este pe locult 21 in lume iar in europa pe locul 2 cu o populatie de 12, 6 mil loc, iar ca altitudine sunt altele peste cum ar fi davos-elvetia, livigno si presena -Italia si ca buget este mult sub multe orase atat din europa cat si din lume

| mircea_5116 explică:

Presupun 10000%10000 ca a fost o gluma ironica, te sfatuiesc sa iei geografia, mai baiete, sincer