| Zsolt15 a întrebat:

Buna,ma intereseaza daca intre serbia si Montenegro pot trece cu buletinul dus-intors?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cetateanul roman nu poate merge nicaieri cu buletinul. Buletinul nu se mai face din 2002. Doar cu Cartea de Identitate se poate merge in Serbia. In Muntenegru se poate merge doar cu pasaport. Uite aici: https://www.mae.ro/travel-conditions/3728

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti, cetatenii romanii pot intra doar pe baza de carte de identitate in scop turistic

| goguPatent a răspuns:

Cum sa fie @Salontanul atat de praf. Da un link in care scrie ca se poate merge cu cartea de identitate si pe urma isi contrazice propriul link. Cat de prost sa fii

| elcosmin a răspuns:

Ma bucur ca te intereseaza, pe mine nu

| Florentina_7104 a răspuns:

Da.

| Florentina_7104 a răspuns:

Https://www.mae.ro/travel-conditions/3742 ai aici mai multe informații.

| Atfas a răspuns:

Poti,am trecut eu in aprilie.

| Salontanul a răspuns (pentru Atfas):

In Serbia. Dar in Muntenegru, nu!