| RaspberryLover a întrebat:

O intrebare pentru cei ce au vizitat Zaragoza, Spania:
Meritita sa merg in vacanta de vara acolo? Ce pot vizita? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Merită e un oraș foarte frumos, ai destule de vizitat, poți căuta pe google obiective turistice și o să vezi destule.

15 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Am fost de vr-o 2 ori pe acolo, nu-i chiar cel mai frumos oras din Spania dar fiecare are farmecul sau, daca ai cu ce si Romania poate parea o tara splendida.
Numai bine!

| SolitarHacker a răspuns:

Pfff dc ai ales orasu ala ca punct turistic in Spania? e barcelona-Madrid-Ibiza si multe altele big grin No1 Barcelona big grin

| WR104 a răspuns (pentru SolitarHacker):

Nu e Barcelana nr1 nici macar in primele 3.

| SolitarHacker a răspuns (pentru WR104):

E considerat ce l mai frumos Oras din Europa :D si unde mai pui ca nu e Capitala;) stau in Barcelona din 2006 :) crede-ma stiu ce vorbesc :D ceva mai frumos nu ai sa gasesti... aici ai cateva imagini ce poti vizita :D http://www.turismoenfotos.com/espana/barcelona/

| SolitarHacker a răspuns (pentru WR104):

Normal ca nu e nici 1 nici 3 e Locul 2 In lume http://www.evz.ro/......20654.html

| WR104 a răspuns (pentru SolitarHacker):

In topul pe 2012 nu este pe locul 2.Cred ca e undeva pe locurile 5-6 oricum fiecare are parerea lui personala.

| SolitarHacker a răspuns (pentru WR104):

Da asa e dar problema e urmatoarea eu nu vb din auzite s au google poze etc... am fost nici la Paris nici la Milano venetia padova torino madrid nu e mai frumos ca la Barcelona ai fost vreodata la barcelona? sa faci o comparatie intre orasele din europa? iti spun eu daca ai sa ajungi 1 data si 1 data la barcelona ai sa ti schimbi parereawinking de ce crezi ca 95% dintre turisti anul urmator aleg acelasi oras ca Vacanta? Concediu hmm? big grin

| WR104 a răspuns (pentru SolitarHacker):

Am fost de multe ori in Barcelona, am foarte multi prieteni si familie acolo de fapt eu traiesc in Spania de multi ani si am vizitat destul de multe orase.
Oricum chestia asta cu topul celor mai frumoase orase e o modalitate de a isi face publicitate pentru atragerea de turisti.
Numai bine!

| feraryyy78 a răspuns:

Merita, este un oras minunat, chiar merita vizitat, uita-te pe net si la prezentari.

| Skynettt a răspuns:

Eu am fost in alemria dar sut o gramada de locrui de vizitat n-ai sa te plictisesti; 0

| WR104 a răspuns (pentru Skynettt):

E diferenta mare intre Zaragoza si Almeria, in Almeria am fost acum cateva luni si este foarte frumos dar nu poti face o comparate intre cele doua orase.

| Skynettt a răspuns (pentru WR104):

Da ai dreptate...

| DragonsEPIC a răspuns:

Sal! e fain in Zaragonza uite ce poti vizita http://www.turistik.ro/spania/zaragoza/obiective-turistice-zaragoza da merita vizitat
Funda?

| belloc67 a răspuns:

Da e frumos mai ales ca e foarte cald acolo poti vizita muzeul prado palatul guell sau biserica sfanta familie ori se mai cheama sagrada familia
depinde unde vrei sa te duci