| vanessa1075 a întrebat:

O intrebare urgenta, am nevoie de ajutor. In luna august plec in Turcia si am nevoie de pasaport. Eu sunt din Brasov,dar la pasapoarte este o coada enorma. Am auzit ca se poate face pasaportul si in alte orase in afara de cel de resedinta? De ex as putea sa il fac in Sfantul Gheorghe? Dau funda, multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Aaa, si zii din partea mea lui @Jullianna, ca atunci cand i am zis ca mananca rahat pe site ul asta nu m-a crezut

Nu de alta, dar
https://www.mae.ro/node/1424?page=2

ATENŢIE! Paşaportul simplu electronic NU se eliberează în regim de urgenţă. Aşadar, NU se percep taxe de urgenţă pentru eliberarea acestui tip de paşaport.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In regim de urgenta se face in 7-10 zile, doar ca trebuie sa platesti o taxa de urgenta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa il faci si in alt oras. dar peste tot este aglomerat, destul de mici sanse sa fie gata intr o luna