| Burondo a întrebat:

peste putin timp o sa plac in vacanta cu avionul am cateva lucruri pe care nu stiu unde sa le pun cum ar fi laptopul +incarcator(ma gandem laptopu in bagajul de mana iar incarcatorul la cala ) PSP cu mine in avion. O cutie cu Bijuteri... (nu stiu daca am voie cu ea. ca nahh sunt metale. ) machiaje...(ma gendem sa le pun in bagajul de mana. Deci m-am organizzat bine?

Merci

Răspuns Câştigător
| Raduhh a răspuns:

Dahee hee cred ca nu ar trebui sa iei cu tine bijuteriilewinking in rest totu e OK. Funda?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| TheHackXtoR a răspuns:

Laptopul si incarcatorul poti sa le iei in bagajul de mana, poate vrei sa il folosesti si in aeroport, cat timp astepti, exista prize in anumite locuri. Bijuterii, daca nu sunt foarte valoroase, poti sa le lasi in bagajul de cala (unele companii, posibil toate, ofera asigurare in cazul pierderii bagajului de cala). In loc de PSP mai bine iti iei o carte, mai citesti, mai inveti una alta... Nu ai voie cu lichide in bagajul de mana, n-ai voie cu parfumuri, spray-uri, creme, n-ai voie cu oja, obiecte ascutite... Te sfatuiesc sa iei doar laptopul si o carte.