| Yuoia a întrebat:

Buna (prea) dimineata.
In programul acesta "Litoralul pentru toti", e obligatoriu sa cumperi biletele dintr-o agentie de turism? Nu-mi raspundeti ca "trebuie sa traiasca si ei".

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu, dar de obicei e mai ieftin decât direct de la hotel.

| Yuoia explică (pentru mihai69):

Am intrebat pentru ca eu am avut surpriza sa platesc mai mult prin agentie decat direct la receptie.
Multumesc.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu e obligatoriu. Programul este de fapt o perioada de reducere, pe care si-o asuma hotelierii. Fiecare pune ce pret doreste.
Poti rezerva direct la hotel, fara agentie. Sau poti merge fara rezervare, sa vezi la fata locului ce gasesti.

| Yuoia explică (pentru NoTurbinaNoGood):

A, stiu ca e reducerea hotelierilor. Acum cand nu prea au solicitari.
Prefer sa fac rezervare dinainte. La fata locului, risc sa dorm in gara.