| Fluturas656 a întrebat:

Sa zicem ca eu am venit din Irak in Romania cu viza pentru studii valabila doi ani.
Pentru ca am ajuns tarziu si am ratat niste examene la facultate sunt nevoit sa reiau anul din toamna.
Tinand cont ca am viza de sedere doar pentru studii, eu sunt nevoit sa ma intorc in Irak pentru ca nu ma duc la scoala acum ci in septembrie?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai obtinut permisul de sedere nu mai esti nevoit sa te reintorci in Irak, pe perioada de valabilitate al acestuia.
Detalii gasesti si aici:
http://igi.mai.gov.ro/detalii/pagina/ro/Studii/74