| Coccoo a întrebat:

Buna, săptămâna asta voi zbura cu avionul sper Londra, ca turist nelămurirea mea este dacă vor exista probleme și la ce întrebări ar trebui sa ma aștept când voi ajunge in partea celalalta?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Hai ca esti norocos!
Chiar din 8 august s-au stabilit urmatoarele reguli:

"... la sosirea în Marea Britanie, călătorul trebuie să prezinte:
1) un test pentru infecția cu virusul SARS-CoV-2, cu rezultat negativ,
2) formularul passenger locator form,
3) codul de rezervare a unui test pentru infecția cu virusul SARS-CoV-2, care va fi efectuat în ziua a 2-a de la sosirea în Marea Britanie.
Nu este necesară efectuarea măsurii de izolare la domiciliu."

sursa:
https://www.digi24.ro/......st-1623247