| ColtzAlb a întrebat:

Buna! Se mai circula gratis cu trenul ca elev? Vazusem ceva pe site la cfr ca nu poti merge mai mult de 300 de km, iar eu as avea nevoie undeva la 500 si ceva de km. Imi poate oferi cineva aceste informatii?

Răspuns Câştigător
| RazvanRO6969 a răspuns:

Du-te la ghiseu cu carnetul de elev vizat pe anul acesta si iti va da bilet gratuit. Eu am cumparat acum o luna bilete gratuit cu carnetul de elev pentru o cursa de peste 600 km.

5 răspunsuri:
| LittlePoppy a răspuns:

Distanta nu e o conditie. Cred ca ai citit altceva.
Carnetele de elev sunt valabile pana la sfarsitul anului scolar. Vizate.

| ColtzAlb explică (pentru LittlePoppy):

Deci daca am viza pe 2021-2022 ma pot bucura de gratuitate pana pe 10 iunie cand se termina scoala? Si dupa am nevoie de viza pe 2022-2023?

| RazvanRO6969 a răspuns (pentru ColtzAlb):

Din toamna, cand incepe scoala, vei avea nevoie sa iti vizezi carnetul pentru urmatorul an scolar

| LittlePoppy a răspuns (pentru ColtzAlb):

Daca nu esti ultimul an, beneficiezi si in vacanta. Anul viitor ai nevoie de alta viza.

| AmsiUitat a răspuns:

Ba da gen la 300 te dai jos si iei altullaughing si iei alt tren daca te intreaba le zici ca numa acolo te-ai urcat, te freaca la mare laughing)