| Girly97 a întrebat:

Ce sfaturi aveti pentru o tanara de 22 ani care nu a zburat niciodata si care are o mica teama de avion?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pastila de emotii

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Acum de coronavirus vrei sa zbori? Cel mai bun sfat stai acasa.

| Girly97 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu acum, nu am spus asta.

| mihai69 a răspuns:

Există cursuri pentru a scăpa de frica de zbor.
Sau poți încerca și cu un psiholog.
Iar dacă îl convingi să prescrie un xanax, te-ai scos.

| JicaContra a răspuns:

Sa o ia incet, ca pana trece pandemia tot nu zboara tongue
iar, ORICUM, avionul e mult mai sigur decat trenul, MAI ALES IN RRRRROMINICA, unde caile ferate FIZICE (adica liniile de tren de pe pamant) nu au mai fost renovate de 30-40 de ani, asa ca avem cea mai mica viteza la trenuri din intreaga Yurop

si am vazut asta cu ochisorii mei mici si porcini: am venit din Austria cu ceva ani in urma, intre Austria si rrrrominica am facut cam 25% din timpul cat am facut din granita cu rrrominica pana in Biuciuresti, mve la CeFeRe, sa vedeti ce bine e big grin

| viavo a răspuns:

E normal sa iti fie frica.

| viavo a răspuns:

Iti pastrezi calmul si gandesti pozitiv. Zborul cu avionul este mai sigur decat mersul cu masina.

| ReZiSTorr a răspuns:

Am zburat prima data cu avionu anul trecut.Ce pot sa iti spun e sa nu mananci chiar inainte.Cand se ridica avionu e destul de nasol, in aer nu simti nimic, iar la aterizare e putin nasol.Mie nu mi-a fost rau.E ca si cum ai fi intr-un autobuz cand se ridica la inaltime si la viteza de croaziera

| DuckDodgers0 a răspuns:

Sfatul meu e ca nu e neviie sa imbatraneasca pentru a zbura, avioanele sunt foarte sigure, iar daca iti e frica de moarte sa stii ca poti sa te impiedici si sa cazi si sa mori... deci zboara linistita