| ___Enzo a întrebat:

Bună seara! Ce țări merită vizitate dintre China, Arabia Saudită, Dubai, Israel? China este țara comunistă?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In Arabia Saudită nici nu cred că îți dă voie sa intri.
Nici în China acum.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Israel. 2. Un fel de comunism.

| Holiday a răspuns:

Dubai nu e tara.

| Dismally a răspuns:

China si poate Israel. Da este comunism in China.

| Yuoia a răspuns:

Dubai nu este o tara!
China e cvasicomunista. Dar merita vizitata.

| Scorillo a răspuns:

China- comunista. Israel = republica, Arabia Sadita, = Regat, Dubai = cel mai mare oraș ca populatie din Emiratele Arabe Unite.
China - civilizatie mai veche decat piramidele (cred), ai ce vedea, dar accesul in anumite zone necesita aprobare. Turistii sunt cam limitati in deplasare dar ai ce vedea.
Arabia sadita/Dubai = ai ce vedea. ai ce cumpara. dar o multime de reguli care treuie sa le accepti si sa le respecti. Te duci ca la Mol, Orase noi, superbe si nisip.
Israel - ai ce vedea, tara plina de istorie, monmente, Daca esti crestin Israelul e un fel de Meca. Mai aproape de cultura noastra mai accesibila
Merita vizitate toate. Pentru mine China ar fi alegerea, dar...Arabia Saudita/Dubai asi avea nevoie de prea mlti bani
ca sa ma simt bine,
si ramane Israel - dar care poarta o incarcatura prea mare pentru mine. Dar e usor de ajuns si e cu preturi ok