| Doxy123 a întrebat:

Cine mi-ar putea spune cat costa un bilet de tren pentru 1 adult?

3 răspunsuri:
| FoundYouLover a răspuns:

Depinde cati kilometri sunt pana unde vrei sa mergi sau cat iti ia cu trenul sa ajungi acolo.Eu am fost cu un tren privat (Regiotrans) intr-un oras aflat la o ora de cel in care locuiesc.Am dat 7 lei pe bilet.Cand am fost in alta localitate, aflata la vreo 3-4 ore de mers cu trenul de cea in care locuiesc, am dat vreo 50-60 ron, dar nu mai era tren privat.Mi se pare ca era Inter Regio. Cu un tren Regio iesi mai ieftin.

| DrMundo a răspuns:

Conteaza de unde vrei sa mergi pana unde, cu ce fel de tren vrei sa mergi, dar uita-te pe google la mersul trenurilor, vezi ce calatorie ai vrea si dai pe pret bilet