| EmylyaEmy a întrebat:

Daca ma duc la un hotel si vreau sa inchiriez o camera, (suntem 4 persoane: 2 adulti si doi copii(9, 16 ani) ) si vrem doar o camera, fara sa cerem paturi suplimentare, fara nimic, ca atunci cand am fi doar 2 adulti, trebuie sa se plateasca si pentru copii, in ciuda conditiilor puse mai sus?

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Depinde de politica hotelului; unele nu vor accepta mai mult de un copil cu doi adulți în cameră dublă (cu sau fără pat suplimentar - nu contează). Altele vor taxa adolescentul (tot așa, fie că vrea fie că nu pat; probabil cu prețuri diferite dacă totuși vrea unul).
Dacă vreți și mic dejun, mai mult ca sigur acesta va fi taxat tuturor.

| bebe221 a răspuns:

Da,acum depinde si de hotel camera, stele.o sa platesti doar pentru cel mare.de obicei copii peste 15ani trebuie sa plateasca niste taxe ..pt apa curent etc