| ClaudiaLaura3 a întrebat:

Buna seara!
Doresc sa merg intr-o mini-vacanta si doresc sa folosesc cardul Sodexo. Doamna de la cazarea aleasa mi-a spus ca trebuie trimis cardul la ei pentru verificarea acestuia pentru a-mi putea asigura camera si ca practic platesc sejurul in avans. Toate cazarile procedeaza asa? Este in regula? Cum se procedeaza exact? Trebuie trimis cardul ca si garantie si pur si simplu la check-out ei vor lua banii de pe Sodexo in locul unei plati normale? Dar daca din anumite motive trebuie sa anulez sejurul? Cardul se va intoarce la mine cu diferenta de banuti (am mai multi bani decat va costa cazarea acolo)? Nu am mai folosit niciodata acele vouchere si nu stiu cum se procedeaza… Ma poate lamuri cineva? Multumesc frumos.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu îl trimiți. Să îl dai contra cazare doar când ești acolo. Miroase a triș ceea ce îți cere ea.