| KwonJiyongParkJimin a întrebat:

Iubitul meu vrea sa mearga la unitatea militara din Mangalia pentru a putea merge la scafandrerie. As dori cateva informatii.
1. Stiti adresa exacta a unitatii militare?
2. Cat de departe este de Constanta?
3. As putea sa imi vizitez prietenul? Daca da, cat de des? Exista un program de vizita?
Sper ca ma veti putea ajuta. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

1. Sunt mai multe unitati in Mangalia, situate cam la 10 minute de mers pe jos una de cealalta. Cum se numeste mai exact? In orice caz, adresa aproximativa ar trebui sa fie strada 1 decembrie. Jos este o unitate, marina, mai jos, langa port, paza de coasta (nu te gandi la ceva prea sofisticat) si mai sus, inspre iesirea catre 2 mai, mai sunt inca doua. Daca vreti sa le gasiti, o veti face, pentru ca nu este complicat. De asemenea, Mangalia este un oras mic, unde fiecare locuitor stie sa te indrume.

2. 40-45 de kilometri de Constanta, o ora jumate de mers cu trenul sau 40 de minute de mers cu microbuzul.

3. Asta va trebui sa iti spuna prietenul tau. Dupa ce "va intra in paine", te va lamuri.

Daca ai alte intrebari suplimentare, poti sa mi le adresezi.

| KwonJiyongParkJimin explică (pentru AFR81):

Îți mulțumesc! Nu vreau să îmi întreb prietenul pentru că vreau să fie o vizită surpriză.

1 răspuns: