| Lady70 a întrebat:

Buna seara prieteni!
Aș dori sa merg undeva la munte, dar încă nu sunt hotărâtă în ce zonă așa că am nevoie de sfaturile voastre.
În primul rând trebuie să menționez că nu am mașină, așa că aș dori să fie o zona cu cât mai multe locuri de vizitat (în special pădure, cascade, lacuri etc) și accesibile pe jos, adică aproape de locul de cazare, sau relativ aproape.
De asemenea, știu că e plin internetul de oferte și am tot căutat, dar aș dori să aflu de la cei care au fost, unde merita cu adevărat și în special unde e și mai ieftin.
Mulțumesc frumos!

2 răspunsuri:
| Andresso a răspuns:

Eu ti-as recomanda cu mare drag Borșa, Maramureș, daca inca n-ai fost. Gasesti priveliști frumoase, telescaun, cascada Cailor si altele.

| daculliber a răspuns:

Cheile Nerei, du-te cu cortul. E un camping pe traseul spre cascada Beusnița. Am fost si e frumos. Ai ce vedea: cascada Beușnița, Ochiul Beiului, vipera cu corn, scorpion carpatin.
Sau daca vrei o realizare du-te pe Omu