| ImiPlacMexicaniiXD a întrebat:

Stie cineva cum pot calatori ieftin si avantajos cu avionul? Cateva sfaturi va rog.

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Te abonezi la newsletter-ul cât mai multor companii aeriene (Wizz, Ryan, Blueair, Tarom, Lufthansa, Air France etc.) și aștepți ofertele cele mai avantajoase pe mail.
În plus, informează-te asupra altor facilități oferite de fiecare transportator în parte.

| Dismally a răspuns:

Exista o singura metoda: cumpara biletul cu mult inainte, doar asa vei prinde un pret bun.

| Crackman a răspuns:

Îți faci rezervarea cu o luna, 2 înainte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bilete până în Mexic nu sunt prea ieftine. Totuși e departe.

| MValentin a răspuns:

Ar fi niste idei simple precum:
1. Alegi clasa economica (adica cat mai departe de usi ( asta ar insemna sa nu iti alegi loc pe scaune si sa lasi locul tau sa fie sortat de ei pe locurile ce au ramas neocupate)
2. Sa nu iti iei in plus bagaj de cală (iti ofera ei deja parca gratuit loc pentru bagaj depinde de firma)
3. Cauti zboruri către adresa X prin toate firmele, deja exista siteul,, Vola,, unde iti cauta undeva prin 20 de firme.
4. La selectarea datei de plecare o sa iti ofere un calendar, acel calendar are preturile pentru fiecare zi (pana in 30 zile dar depinde). Astfel selectezi ziua cu cel mai mic cost.
Odata am prins bilet pentru Germania cu 15 euro.

| al0o0o0 a răspuns:

Cauta biletele de avion cu incognito si de pe un android

| Flavianadx a răspuns:

Cumperi la ryanair cu o luna inainte, strangi bani pentru carantina si apoi calatoresti.

| 123123NONAME123123 a răspuns:

Vrei sa fi pasager clandestin sau ce? laughing Daca vrei doar sa călătorești gratis și ești tânăr caută pe YouTube cum sa călătorești gratis/ieftin nu stiu clar, e o fata Bianca explică ea, e ceva legat de niste proiecte de educare care ajuta persoanele defavorizate și nu numai, care sunt implicați într-un domeniu, mă rog, caută și vei vedea, cam oricine are 18-30 de ani daca se chinuie un pic tot găsește ceva dar nu tu alegi locațialaughingDaca nu, pur și simplu documenteaza-te despre firmele de avioane, și vezi care ce oferă în România și la ce preț.