| razvan7722 a întrebat:

Buna,
Stiu ca pentru a merge in Turcia este nevoie de pasaport, dar pasaportul meu expira pe 16 Mai 2016 si as vrea sa plec saptamana viitoare in Istambul. Am auzit persoane care spuneau ca trebuie sa ai pasaportul inca 3 sau 6 luni valabil de la data iesirii din tara. E adevarat? Daca da ce variante am, se poate prelungi pasaportul actual sau sa fac altul de urgenta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru intrarea in Turcia este necesar sa ai pasaportul valabil cel putin inca 150 de zile de la intrare. Trebuie sa-ti faci alt pasaport.
Detalii vezi aici: http://www.mae.ro/travel-conditions/3753

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inca 6 luni in cazul Turciei... si trebuie sa iti faci alt pasaport in cazul au