| byya29 a întrebat:

Sunt din Timisoara si vreau sa plec in concediu prin apropriere. Din pacate nu conduc, deci as vrea niste sugestii pentru o destinatie frumoasa in care pot ajunge cu trenul. Am cautat foarte mult o modalitate sa ajung la Cheile Nerei dar din pacate nu gasesc. E o zona superba si e mare pacat sa nu poata fi descoperita decat de cei care au masina.

8 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

Un sejur de 7 zile la mare in Grecia super pret 165 euro-cazare vila de 3***transport inclus dus-intors masa 10 euro/zi mic dejun si cina! sau ai posibilitate sa gatesti in camera care e dotata cu minibucatarie preturi la alimente ff. acceptabile.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cetatea Devei si castelul Corvinilor

| byya29 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Multumesc, castelul Corvinilor suna bine! cetatea Devei deja am vizitat-o

| Florincrap a răspuns:

...iti recomand Viena, daca doresti ceva ce se afla putin mai departe. Sunt 500 km, exista tren. (pleci din Timisoara, schimbi trenul in Arad, de unde iei celebrul tren "Dacia" al CFR ce duce spre Viena).

| Florincrap a răspuns:

Sau Budapesta. 250 km, acelasi tren.

| Florincrap a răspuns:

Si,pentru ambele destinatii (Viena/Budapesta) ai nevoie doar de cartea de identitate a ta (buletinul).

| byya29 explică (pentru Florincrap):

Multumesc de sugestii, dar ambele sunt orase mari, eu caut ceva linistit, un loc uitat de lume, in care natura o gasim in toata splendoarea ei. Budapesta si Viena sunt doua orase pe care sigur le voi vizita, dar starea mea de spirit, momentan are nevoie de alt peisaj happy

| Florincrap a răspuns (pentru byya29):

...poti vizita puszta ungureasca, poti face o vizita la Triplex Confinium (la Beba Veche), poti merge la Portile de Fier (peisajul este spectaculos, de pe ambele parti:romana si sarbeasca), poti vedea Balatonul...este decizia ta.