| ioanadh a întrebat:

Am 13 ani si vara viitoare vreau sa merg in state la o verisoara. Prima roblema este ca merg singura si citisem pe net ca se poate si se face o chestie dinaia cu "minor neinsotit", undr ma ia in grija o stewardesa. A doua problema este ca din Romania nu este cursa directa pana in state. Si am citit ca se face escala in Paris (cred). Cum ma voi descurca acolo? Va avea grija de mine acea stewardesa si ma va duce dintr-un avion in celalalt?
Scuzati de roman dar vreau sa stiu.
Dau funda. Multumesc!

4 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Daca acea companie permite, poti avea un insotitor de zbor care te supravegheaza si te imbarca pe alt avion cand trebuie sa-l schimbi. Http://avion-low-cost.ro/cum-poate-calatorii-un-copil-singur-pe-avion/ sau
http://www.avocatnet.ro/......8-ani.html

| CrissuMv a răspuns:

Dap, te va conduce pana unde ai nevoie, funda?

| ioanadh explică:

Sper ca stiti ceva sigur si nu ziceti asta doar ca sa fiu eu fericita.

| GeorgiaMaynard a răspuns:

Normal,stewardesa te ia și te duce până la destinația aleasă nu o să te lase pe drum tu o să mergi cu ea până în state apoi ea o să plece înapoi