| Syrenutxa a întrebat:

Am contactat o agentie de turism pregatindu-ma de o calatorie in Dubai. Apoi aflu ca viza se preda la 21 ani, iar eu am 19 ani. Imi spun cei de la agentie ca nu pot merge nici chiar daca as obtine acordul parintilor prin notariat.
Stiti vreo solutie, sau cei care au mai fost si au reusit, sa mi spuna cum au facut. Sunt sigura ca exista o metoda, doar ca acesti de la agentie sunt mai... fricosi.
Multumesc happy astept raspuns si daca ma va ajuta, voi da funda.

5 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Nu ai ce face acolo, tu crezi ca toti care merg acolo devin bogati? sunt povesti.
daca acolo este restrictie de 21 ani sau la agentie nu ai ce face, decat sa mananci pana ajungi la 21 ani happy

| Kriss96 a răspuns:

Tu vrei sa te muti acolo definitiv? Pentru studii sau pentru ce?
Pentru ca m-au indus in eroare doua chestii.
Ai zis "calatorie in Dubai". Calatorie e atunci cand te duci o saptamana, doua sa vizitezi. Apoi vorbesti de viza. Viza iti trebuie ca sa te muti pentru mai mult timp?

| Syrenutxa explică (pentru Kriss96):

E viza turistica. Ai inteles bine, ma duc pentru o saptamana dar nu pot pentru ca am 19 ani straight face

| Kriss96 a răspuns (pentru Syrenutxa):

Dar eu am fost vara trecută cu părinţii şi nu au fost probleme. Probabil din cauză că mergi fără părinţi? Oricum e o prostie. Credeam că numai americanii sunt paranoici. Totuşi ai putea încerca să dai mită? :d

| Syrenutxa explică (pentru Kriss96):

Ce amuzanta esti. Stiu ca cu parintii poti merge in Dubai. Eu voiam sa ma duc cu prietenul meu. Ce trist sad